27/11/2022

שוק ההון – מניות מומלצות

בורסה | שוק ההון | מניות מומלצות להשקעה | איתותים

תרוליף של אליום קיבלה עוד 5 מיליון שקלים מהרשות לחדשנות לאומיתצלמת: ליאת מנדל

תקציב המענק הוא לתקופה של 12 חודשים ומסתכם ב-5 מיליון שקל, בשיעור השתתפות של 30%./>

 

תרוליף של אליום מדיקל קיבלה מענק בלתי מדלל של 5 מיליון שקל מהרשות לחדשנות לאומית
מענק זה הוא בנוסף על מענק קודם שקיבלה תרוליף מרשות החדשנות בחודש מרץ השנה, בסך של 2.6 מיליון שקל, לאור התקדמותה של תרוליף בפיתוח ובניסויים. אליום הודיעה כי קיימת האפשרות שתבחן בעתיד אפשרות לגיוס הון באמצעות הנפקתה של החברה-הבת

אליום מדיקל (ת"א: אלמד), המתמחה בטכנולוגיות זעיר פולשניות למתן פתרונות חדשניים בשווקים גדולים לצרכים קליניים להם לא קיים מענה מספק, מודיעה כי הרשות לחדשנות לאומית במשרד הכלכלה והתעשייה אישרה לחברת-הבת 'תרוליף מדיקל' מענק מו"פ בלתי מדלל בסך של 5 מיליון שקלים, עבור תכנית ההמשך Minimally Invasive Transcatheter Mitral Valve Replacement. תרוליף, חברת הבת של אליום, מפתחת מערכת המחליפה מסתם דו-צניפי (מיטרלי) בחולים אשר סובלים מדלף קשה במסתם ומוחדרת באופן מלעורי (צינתור).

תקציב המענק הוא לתקופה של 12 חודשים ומסתכם ב-5 מיליון שקל, בשיעור השתתפות של 30%. בכוונת אליום להשתמש במענק לצורך קידום פעילות הפיתוח, הרחבת הקניין הרוחני של תרוליף והקפאת תכן המערכת לקראת ניסוי קליני ראשוני בבני אדם. הנהלת אליום הודיעה כי בכוונתה להמשיך ולקדם את פעילותה של תרוליף ואת פיתוח המסתם, במטרה לחבור לשותף אסטרטגי בינ"ל.

 כמו כן, פועלת אליום לקידום השקעות נוספות בתרוליף, לרבות השקעות ממשקיעים מובילים המתמחים במדעי החיים. אליום הודיעה כי קיימת גם האפשרות כי תבחן בעתיד אפשרות לגיוס הון באמצעות הנפקתה של החברה-הבת.

קרדיט – קישור לכתבה המקורית