29/11/2021

שוק ההון – מניות מומלצות

בורסה | שוק ההון | מניות מומלצות להשקעה | איתותים

תמשיך לשמור על הבכורה בוול סטריט? מניית גולדמן זאקס זוכה להמלצת קנייה השבוע


| ד"ר רון אייכל, אנליסט ראשי בקולמקס שוקי הון |

המניה: גולדמן זאקס (NYSE:)

שער אחרון: 407.89 דולר (יום ד', 20 באוקטובר 2021)

שווי שוק נוכחי: כ-140 מיליארד דולר

המלצת קולמקס לשבוע הקרוב: קנייה

קו תמיכה: 387.37 דולר

קו התנגדות: 416.01 דולר

ניתוח טכני של מניית גולדמן זאקס

ניתוח טכני של מניית גולדמן זאקס

| עיקרי הדברים:

  • גולדמן סאקס (NYSE:) הביסו את מדד  בשנה האחרונה עם תשואה פנומנלית של 98%.
  • הדוחות ניפצו את תחזיות וול סטריט, הן ברווח למניה והן בהכנסות הרבעון השלישי של השנה.
  • כניסת החברה לתחום הפינטק באופן מהיר, תאפשר גמישות ויעילות ותקנה לבנק יכולות שטרם ראינו.
  • טכנית, לשבוע הקרוב המניה נסחרת במגמה חיובית ובעלת דירוג Buy.

| הזווית הטכנית לשבוע הקרוב

מניית גולדמן זאקס נמצאת לשבוע הקרוב במגמה חיובית, כאשר רוב האינדיקטורים תומכים בעליה במחירה ונותנים את הדירוג Buy, למעט ה-Oscillators והמומנטום שנותנים דירוג Sell.

| תיאור החברה

Goldman Sachs הינו בנק השקעות וייעוץ פיננסי בינלאומי המספק מגוון שירותי בנקאות השקעות, מסחר בניירות ערך וחיתום בארה"ב ובעולם. פעילות החברה כוללת שירותי ייעוץ פיננסי, ניהול מיזוגים, רכישות ופירוקים. גולדמן מספקת שירותי הגנה מפני נושים, רה-ארגון וספין-אוף.

שירותי החתמות כוללים הנפקות וגיוס כספים ממשקיעים פרטיים ומוסדיים, שיווק מוצרי אשראי פיננסים, מסחר בניירות ערך ומוצרים פיננסים, חוזים עתידיים ועוד. לגולדמן זאקס לקוחות מסקטורים רבים, כגון מוסדות פיננסים, קרנות גידור, תאגידים, גופי ממשל, חברות ביטוח, משקיעים קמעונאים, לקוחות פרטיים ובעלי הון.

נכון להיום, החברה מעסיקה כ-40,000 עובדים, כאשר ניתן לראות בבירור שישנה עליה במספר העובדים בשנים  אחרונות. גולדמן כמו שאר המוסדות הפיננסים המובילים תומכים במדיניות של העלאות שכר וגיוס עובדים בעלי כישורים. שווי השוק של גולדמן עומד על כ-140 מיליארד דולר, מכפיל הרווח ההיסטורי של החברה הינו 7.57 ותשואת הדיבידנד של החברה עומדת על 1.93%.

| תוצאות כספיות

ב-15 באוקטובר 2021, פרסמה גולדמן את של השנה. דווח על הכנסות נטו של 13.61 מיליארד דולר הגבוהות משמעותית מהתחזיות בוול סטריט שצפו ל-11.68 מיליארד דולר. בשורה התחתונה, דווח על רווח נקי של 5.38 מיליארד דולר והרווח המדולל למניה רגילה (EPS) עמד על 14.93 דולר למניה ברבעון השלישי של 2021. זאת, לעומת רווח למניה של 8.98 דולרים ברבעון המקביל אשתקד ולעומת ציפיות הקונצנזוס שציפו לרווח של 9.94 דולרים למניה בלבד לרבעון.

בנוסף בדוח ניתן לראות שהחברה הציגה את עוצמותיה גם במדד התשואה להון עם תשואה השנתית להון העצמי ממוצע  (ROE)של 22.5% ברבעון השלישי של 2021 ו-25.7% ברבעון השלישי של 2021.

כמו כן, בהתבוננות על המאזן של החברה, סך הנכסים נאמדים בכ-1.4 טריליון דולר שמתוכם, 212 מיליארד דולר במזומן, וזאת לצד התחייבויות בסך 1.3 טריליון דולר. 

| מה צופן העתיד לחברה

התוצאות ברבעון השלישי של 2021 מעידות על המשך ביצועים חזקים לבנק. לאחר צמיחה של 26% בהכנסות הרבעון האחרון, ביחס לרבעון השלישי של 2020, עלינו לשאול את השאלה האם הצמיחה המדהימה הזאת תימשך עוד?

ננסה לפשט את התשובה ונתבונן במגזרי הפעילות הבאים:

בנקאות להשקעות בלבד – הניבה לבנק ברבעון השלישי של השנה, הכנסות בגובה של 3.7 מיליארד דולר, ההכנסות משקפות שיא רבעוני ברבעון הכנסות בייעוץ פיננסי ובחיתום. ככול שימשיכו להיות עסקאות בסדרי גודל גבוהים כמו שהיו עד עכשיו, הבנק ימשיך להניב הכנסות. החברה נשארה במקום הראשון בעולם במיזוגים ורכישות שהוכרזו והושלמו, ובהון עולמי שגויס בהנפקות ראשוניות והרחבות של הון רשום ויהיה מעניין לראות אם גם ברבעון הבא תצליח לשמור על התואר.

השווקים הגלובליים הניבו לגולדמן הכנסות נטו רבעוניות של 5.61 מיליארד דולר, בעיקר בזכות ביצועים חזקים במניות, אג"ח, סחורות ומטבעות. אם השווקים ימשיכו "לספק את הסחורה" – דבר שיכול מאוד שיקרה, לאור העובדה שקצב הצמיחה של הכלכלה בארה"ב כנראה ימשיך לשמור על 5%-6% בשנה. בנוסף, אם תהיה אינפלציה, הבנקים המרכזיים עשויים להעלות ריביות – דבר שעשוי לגרום לתיקון מסוים בשווקים, אבל אם הצמיחה תצליח לשמור על יציבות, התיקון לא יהיה משמעותי ובנוסף, הבנקים ירוויחו מעליות ריבית.

ניהול צרכנות ועושר הניבו לראשונה הכנסות נטו של יותר מ- 2 מיליארד דולר, גבוה ב-35% בהשוואה לרבעון השלישי של 2020. גם בתחום זה רואים כי העושר הולך וגדל, וסביר שתחום זה ימשיך לצמוח.

בהתבוננות על הנכסים של החברה, ניתן לראות כי היקף נכסים בניהול גולדמן צמחו ב-67 מיליארד דולר במהלך הרבעון, כולל תזרים נטו לטווח ארוך (Long term net inflows) של 49 מיליארד דולר, לשיא של 2.37 טריליון דולר. העמלות בגין הנכסים הגיעו לשיא של 1.95 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2021. גם כאן, ככול שתהיה צמיחה כך סביר שגולדמן ימשיכו לנהל נכסים ולהרוויח מדמי ניהול.

בנוסף, במהלך הרבעון השלישי של 2021 הודיעה החברה על רכישת NN Investment Partners ו-GreenSky (NASDAQ:). במטרה להאיץ את היכולות של הבנק בתחום הפינטק במטרה לתת הלוואות  חכמות ולהניב תשואות גבוהות ועמידות יותר. העסקאות צפויות להיחתם עד סוף הרבעון הראשון של 2022. בהתבוננות אסטרטגית, מדובר ברכישות חשובות, שכן על הבנקים לסגל טכנולוגיות במהירות לפני שהמתחרים שהולכים וצומחים בתחום הפינטק יסגלו אותן לפניהם ויפגעו ברווחיהם.

הכותב הוא אנליסט ראשי בקולמקס שוקי הון. עבודת ניתוח זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ או שיווק לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. המידע, הפרטים, הדעות ומסקנות עורך עבודת הניתוח, כפי שאלה מפורטים בעבודת ניתוח זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה מראש או בכלל. עבודת ניתוח זו היא על דעת עורך עבודת הניתוח בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. עבודת ניתוח זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ או שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם.

קרדיט – קישור לכתבה המקורית