22/10/2021

שוק ההון – מניות מומלצות

בורסה | שוק ההון | מניות מומלצות להשקעה | איתותים

קצב השיא של ההנפקות יימשך? תנודתיות שוק המניות לא פוגעת בו בינתיים מאת Investing.com© Reuters

שבועות של תנודתיות בשוק המניות האמריקאי לא הצליחו לפגוע בקצב שיא של הנפקות ראשוניות (sIPO) בארה"ב, עם תחזיות של מומחים בוול סטריט שצופות סיום חזק לשנה והמשך אספקה איתנה של הנפקות ב-2022.

יותר מ-2,000 הנפקות ראשוניות גייסו סכום שיא מצטבר של 241 מיליארד דולר ברחבי העולם עד לסוף ספטמבר, כאשר חברות פרטיות מיהרו להשיג את הערכות השווי הנוסקות של מתחרותיהן המונפקות. מדובר בהיקף גיוסים יותר מכפול לעומת הסכום שגויס על פני אותה תקופה בשנה שעברה, לפי נתונים של Refinitive.

ארבע הנפקות ראשוניות בוטלו או נדחו בארה"ב בשלושת השבועות האחרונים, לפי Dealogic. אי-הוודאות בנוגע לתקרת החוב הלאומי האמריקאי, אוורגרנד (HK:) והעלייה המסחררת של האינפלציה ומחירי הנפט, הובילו לתנודתיות רבה בשוק המניות והיקשו על חברות לתמחר את הופעות הבכורה שלהן בשוקי המניות.

ובכל זאת, ההנפקות הראשוניות האמריקאיות הוכיחו עצמן יותר עמידות מאלו שבאירופה, שם בוטלו בחודש האחרון שבע הנפקות. על רקע הסכמת המחוקקים בארה"ב בשבוע שעבר לדחות את הדיון על תקרת החוב בחודשיים, והפנמת המצב הלא יציב בשוק הנדל"ן הסיני על ידי המשקיעים, בנקאים ועורכי דין מתחום ה-IPOs אמרו כי רוב החברות ממשיכות לשמור על תוכניות ההנפקה שלהן ללא שינוי.

"לא רק שאנחנו רואים הנפקות חדשות שמגיעות לשוק, אנו רואים שחברות המצויות בתהליכי הנפקה ממשיכות להתקדם כמתוכנן",

אמר מרק ג'אפה, שותף מנהל בפירמת עורכי הדין Latham & Watkins שבניו יורק.

בשלושת השבועות האחרונים, יצרנית מכשירי הכושר iFIT Health & Fitness Inc (NASDAQ:) , בעלת מותג הכושר האישי NordicTrack, ספקית האלטרנטיבות הטכנולוגיות להשקעות Allvue Systems Holdings Inc (NYSE:), וכן שתי חברות הביוטכנולוגיה Cingulate (NASDAQ:) ו-AEON Biopharma (NASDAQ:), ביטלו את הנפקותיהן הראשוניות בארה"ב בשל התנודתיות בשוק, לדבריהן.

המשקיעים היטיבו עם חברות שבחרו לדבוק בהנפקותיהן הראשוניות חרף תנודתיות השוק, אם כי בהיקף נמוך מכפי שנצפה לפני כן. מניות החברות האמריקאיות שהונפקו לציבור בארבעת השבועות האחרונים עלו ב-25.5% בממוצע, בהשוואה לעלייה של 42% במניות שהונפקו לפני כארבעה חודשים, לפי נתוני Dealogic.

ג'ים קוני, ראש מחלקת מניות ביבשת אמריקה של בנק אוף אמריקה (BAC.N), אמר כי ההיסוסים האחרונים סביב הנפקות ראשוניות מראים שהשוק עמיד, אבל שהמשקיעים נעשים בררניים יותר.

"משקיעים צמצמו את היקף ההשקעות הבאות בחשבון מבחינתם, בהתחשב בביצועים הכלליים החלשים בשוק ההון המשני",

לדברי קוני.

עם ההנפקות המתוקשרות ביותר שצפויות עד לסוף השנה, נמנות יצרנית כלי הרכב החשמליים Rivian Automotive ויצרנית השבבים GlobalFoundries. הנפקות נוספות צפויות בקרוב, לדברי גורמים בתעשייה.

"מתקיימות פגישות התנעה, חיפושים אחר בנקי ההשקעות המתאימים, וההכנות יצאו לדרך לקראת שנת 2022 שצפויה לספק קצב הנפקות חזק באותה מידה",

לדברי ג'אפה מפירמת עורכי הדין Latham & Watkins.

– רויטרס תרמה תוכן לידיעה זו. 

הצהרת אחריות: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

קרדיט – קישור לכתבה המקורית