29/11/2021

שוק ההון – מניות מומלצות

בורסה | שוק ההון | מניות מומלצות להשקעה | איתותים

לאסור על קובעי מדיניות להחזיק במניות בודדותבתגובה למחלוקת ההולכת וגוברת על נוהלי השקעות, הכריז הפדרל ריזרב על איסור נרחב על פקידים להחזיק במניות בודדות ואיגרות חוב ומגבלות גם על פעילויות אחרות. האיסור כולל קובעי מדיניות בכירים כמו אלה שיושבים בוועדת השוק הפתוח הפדרלית, יחד עם צוות בכיר. השקעות עתידיות יצטרכו להיות מוגבלות לנכסים מגוונים כגון קרנות נאמנות. 


בעקבות ההחלטה פקידי הפד לא יכולים עוד להחזיק במניות של חברות מסוימות, וגם לא להשקיע באג"ח בודדות, להחזיק בניירות ערך של סוכנות או בחוזי נגזרים. הכללים החדשים מחליפים את התקנות הקיימות, שאמנם מגבילות במקצת, אך עדיין אפשרו לפקידים כמו נשיאים אזוריים לקנות ולמכור מניות.


הכללים החדשים והקשוחים האלה מעלים את הרף גבוה על מנת להבטיח לציבור שאנו משרתים שכל הפקידים הבכירים שלנו ישמרו על מיקוד במשימה הציבורית של הפדרל ריזרב", אמר יו"ר הפד ג'רום פאוול.

אם אתם רוצים להתמקצע בשוק ההון ויש לכם ראש גדול ומוטיבציה, אתם יכולים להתאים לנו.

העבודה יכולה להיות במשרה חלקית; גמישות בשעות העבודה; עבודה גם מהבית

עדיפות (לא חובה) לניסיון בכתיבה ולהכרות בסיסית עם שוק ההון.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם


על פי הכללים החדשים, הפקידים יצטרכו להודיע ​​45 יום מראש על קנייה או מכירה של ניירות ערך שעדיין מותרים. הם גם יידרשו להחזיק בניירות הערך למשך שנה לפחות, ואינם יכולים לרכוש או למכור כספים במהלך תקופה של "תנודתיות גבוהה בשווקים הפיננסיים", נכתב בהודעה.


"אני מקווה שפעולה מהירה תאפשר לנו לשים את זה מאחורינו ולהחזיר אותנו להתמקד בתפקיד", אמר נשיא הפד של אטלנטה, רפאל בוטיק, הכללים באים בעקבות הגילוי שלפיה פקידים רבים בפד קנו ומכרו מניות בתקופה שבה מדיניות הבנק המרכזי נועדה לשפר את תפקוד השוק, במיוחד במהלך משבר הקורונה. בתקופה הזאת רכש הפד אג"ח בשווי יותר מ-4 טריליון דולר כדי לחזק את הכלכלה באמצעות נזילות גבוהה וריביות נמוכות.


ההכרזה של הפד מגיעה בתזמון השבוע אחרי פרסום על פעילות חריגה של פאואל במהלך משבר הקורונה. מהדיווחים בתחילת השבוע נאמר כי יו"ר הפד מכר מניות מחשבונו האישי בשווי של כ-5 מיליון דולר. אם כי מדובר בקרנות נסחרות בבורסה שעקבו אחר מדדי שוק. וזאת בתקופה בה הפד הינו השחקן הדומיננטי בשוק המניות העולמי.


גם נשיאי האזור רוברט קפלן מדאלאס ואריק רוזנגרן מבוסטון התפטרו שניהם זמן קצר לאחר גילויים כי עסקו במסחר בניירות ערך בודדים בשנת 2020. גם סגן היו"ר ריצ'רד קלרידה הופיע בדוחות. 

תגובות לכתבה(0):


תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.

לתגובה חדשה


תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.

חזור לתגובה

קרדיט – קישור לכתבה המקורית