18/09/2021

שוק ההון – מניות מומלצות

בורסה | שוק ההון | מניות מומלצות להשקעה | איתותים

כמה אפסייד יש לסקטור הווטרטק ואיזו מניה יכולה להיות מעניינת?באחד הפרקים הכי שנונים של תכנית האנימציה סאות'פארק, החברים הולכים לפארק מים.  כשתשתיות הטיהור של המים קורסים בגלל עודף של פיפי, זה מוביל לנחשול ענק של שתן ויוצר הרס רב ודוחה במיוחד. אז נכון, מדובר רק בדמיונם הפורה של שני היוצרים הגאונים של הסדרה, אבל במציאות יש באמת חברה שתפקידה לטפל במים של פארקי שעשועים והטכנולוגיה שלה תופסת לא מעט תאוצה. כי טיפול במים של פארקי שעשועים זה רק סגמנט אחד של חברת הווטרק, כלומר טכנולוגיית המים, איווקה
EVOQUA WATER TECHNOLOGIES
+0.76%EVOQUA WATER TECHNOLOGIESסגירה:0

פתיחה:33.63

גבוה:33.77

נמוך:32.92

מחזור:לעמוד ציטוט
חדשות
גרפים
פרופיל חברה
המלצות


כתבות נוספות בנושא:
(AQUA).
 
בתחילת השנה כתבנו כאן על בעיית המים העולמית ואיך אפשר להשקיע במניות ובקרנות בתחום הווטרטק, כלומר טכנולוגיית המים, שמתמקדת בטיפול, טיהור ושימור של מקורות מים – שהוא המשאב החשוב ביותר עבור כל חיה בעולמנו, כולל האנושות, יחד עם אוויר נקי כמובן. השוק הגלובלי של ווטרטק עדיין בחיתוליו, כששווי הסאב סקטור של טיפול במים נאמד בכ-85 מיליארד דולר – אבל הוא צומח ב-1% בכל שנה, מה שאומר שיש לא מעט אפסייד בתחום.
 
הבאנו מספר דוגמאות להשקעה דאז, כמו של ענקית גלובלית בפתרונות מים חברת אקולאב (ECL) עם שווי השוק שעולה על 62 מיליארד דולר. מניית אמריקן ווטר וורקס (AWK), חברת לשירותי מים ופינוי שפכים עם שווי שוק שעומד על כ-30 מיליארד דולר. יש גם לא מעט קרנות בתחום כמו אינווסקו S&P גלובל ווטר אינדקס (CGW), או אינווסקו ווטר ריסורסס (PHO) וגם פירסט טראסט ווטר (FIW).
 
אז גם AQUA מעניינת. אמנם היא רק בשווי של קרוב ל-4 מיליארד דולר, אבל מתחילת השנה עלתה בלמעלה מ-24% וב-12 החודשים האחרונים עלתה ב-70%, מרמה של 19.3 דולר למניה ל-32.8 דולר נכון לסגירה של שישי.
 
לחברה יש כ-38 אלף לקוחות ו-200 אלף אתרים שבהן הטכנולוגיה שלה פעילה, מחברות אלקטרוניקה, דרך כימיקלים, שירותים וגם כמו שכתבנו, יש לה נוכחות לא קטנה בפארקי מים – כי כאמור מישהו צריך לטפל בכל הפיפי הזה.
 
החברה בכלל החלה כחטיבת הווטרטק של ענקית הטכנולוגיה, סימנס (SIE), אך עברה לידיים של קרן הון סיכון ואז הונפקה לקראת סוף 2017. תחילת חייה הציבוריים של החברה לא היו על מי מנוחות – מתנצל על הדימוי – כשב-50% מהפעמים פספסה את התחזיות שהיא עצמה סיפקה.
 
כבר מההתחלה החברה לא הצליחה לעמוד בגיידנס שלה וקרסה ממחיר הנפקה של 18 דולר לפחות מ-8 דולר כעבור שנה. לאט ובזהירות החלה להתאושש, עד שקרסה יחד עם כל השוק במארס השחור והקורונה. אמנם לקח לה 8 חודשים עד שהמניה חזרה לרמה שלפני תחילת הקורונה, אבל מאז מארס היא כמעט ולא הסתכלה לאחור.
 
לחברה תחזית מכירות של 1.5 מיליארד דולר ל-2022, כשהחברה אומרת כי השוק שלה נאמד ב-16 מיליארד דולר. זה קרוב ל-20% מהשוק העולמי, כשלחברה אין כמעט מתחרות בתחום שלה לטיהור כימיקלים ממים.
 
בוושינגטון מדברים לאחרונה על כך שממשלו של הנשיא ביידן צפוי להכניס את משפחת הכימיקלים PFAS כחומר מסוכן. הכימיקלים ששימשו תעשיות רבות חדרו למי תהום וזיהמו אותם. אם יוגדרו כסכנה בריאותית, המשרד לאיכות הסביבה ידרוש לטהר את המים, עם פוטנציאל השקעות של מיליארדים כל שנה. ומי צפויה להרוויח מזה? ניחשתם נכון, AQUA, שלה יש טכנולוגיה שמיועדת בדיוק לצרכים אלה, יחד עם עוד מספר חברות מצומצמות בעלות טכנולוגיות טיהור.
 
מאז שהונפקה החברה, היא ביצעה לא פחות מ-9 מיזוגים ורכישות של חברות בתחום, כדי להגדיל את סל השירותים שהיא מעניקה ללקוחותיה והיא גובה מהם תשלום פר גאלון של מים. "איווקה בונה פורטפוליו מאוד רווחי של חברות במיקור חוץ, עם למעלה מ-95% חידושי חוזה", כתב אנליסט RBC, דין דריי, שהעניק למניה מחיר יעד של 38 דולר, המהווה 16% אפסייד על מחיר השוק.
 
כרגע החברה נסחרת במכפיל של 36 על הרווחים הצפויים של 91 סנט ב-2022, הרבה יותר ממדד ה-S&P, שנסחר במכפיל של 21. עם זאת, מדובר עדיין בחברת צמיחה, שנחשבת לחברת אימפקט בתחום ה-ESG, מה שיכול להוות עבורה פוטנציאל צמיחה עתידי נוסף.

תגובות לכתבה(0):


תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.

לתגובה חדשה


תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.

חזור לתגובה

קרדיט – קישור לכתבה המקורית