27/11/2022

שוק ההון – מניות מומלצות

בורסה | שוק ההון | מניות מומלצות להשקעה | איתותים

השווקים מחכים לבשורה; מה בינתיים מתרחש בשוק הקריפטו?שוב נטרפים הקלפים באולמות המסחר של השווקים בעולם. האומיקרון הוא לא בדיוק ברבור שחור למרות שפרץ לתודעתנו ב״בלאק פריידי״. אבל, הוא הרחיב את ענני הקורונה שהתמקדו עד כה, לפחות בתשומת הלב העולמית, ביבשת אירופה ופיזר אותם שוב בכל העולם, מעל שדות התעופה והרחובות המוארים.


נכון לכתיבת מאמר זה, נראה שהשווקים, ואנחנו, עוד לא יודעים לעבד את המידע. סך הכל, בתודעת המשקיע העולמי ישנן נקודות אור למשבר הקורונה: זינוק מטאורי של מניות מסוימות ושל גיוסי הכספים והזרמות הכספים הממשלתיות. בדיוק כאשר נראה היה שפאואל, יו״ר הפד, מתחיל לסגור את השיבר, אומיקרון עשוי/עלול לחייב חישוב מסלול מחדש.


בואו ללמוד איך להשקיע ולחסוך בתבונה – קורס מהמומחים של ביזפורטל (ללא עלות) – להרשמה


אנחנו ניצמד כאן לניתוח הטכני כאשר שלוש שאלות ימשיכו לרחף באוויר. הראשונה היא מה יכולותיו של האומיקרון? נכון לכתיבת תשובות אלו התפרסמו נתונים מעודדים יחסית ביחס לחיסון. השאלה השניה היא היה ויתברר כי האומיקרון יחזיר אותנו למצב ״קורונה מלא״ האם נקבל את אותן החגיגות בשווקים ובאותן מניות? לשאלה זו אני מסתכן ועונה: לא. אם היא היתה כן, להשקיע בשוק ההון היה עניין של מה בכך. אבל, הסיפור נכתב כל פעם מחדש ולכן, אם חס וחלילה נצלול שוב למשבר קורונה עולמי חמור, כל מה שנוכל להזכיר לעצמנו זה לשמור על ראש פתוח.


וזו השלישית היא היה ואכן יסתבר שאנחנו מחוסנים לאומיקרון ו/או שפגיעתו אינה קשה, האם השווקים יצהלו אל תוך ינואר או שאז יחזור צילו של ההידוק המוניטרי להעיב?השאלות לא עוזרות לנו בהחלטה מה לעשות היום ועכשיו אבל הן שומרות על עירנות ועל פתיחות לאפשרויות שונות. כמובן שכל שאלה מהנ״ל ניתן לפצל לשאלות משנה וכך גם להוסיף עוד שאלות. נשאיר משהו להמשך.מה אמר אתמול הגרף של ה-S&P500?
עשיתי עבורכם זום אין לאותו גרף מיום שני. אתם כבר מכירים את תמיכת הפיבונאצ׳י הראשונה. נכון שגם אתמול היא עבדה אבל בקושי רב עם סגירה קרובה לנמוך היומי. בשורה טכנית אין כרגע. הלחץ יכול להימשך אל התמיכה הבאה שבאזור ה-4500. מצבו של הנאסד״ק קצת יותר עוצמתי אבל לא במידה שמבשרת עליות. התמיכה המשמעותית היא באזור ה – 15000.


שורה תחתונה: היום תחילת חודש דצמבר שביחד עם נובמבר וינואר נחשב לתקופה טובה לשווקים. המדדים עוד לא הוכנעו על ידי אומיקורן אבל גם לא מבשרים בשורה. נצטרך כנראה עוד כמה ימים לתמונה טכנית חדה יותר. מי שחווה חווית הזדמנות, כפי שנרחיב להלן, צריך לקחת בחשבון שהגרפים עוד לא במצב שזועק את זה.ה- 
ETHEREUM
+0.47%ETHEREUMבסיס:4,564.4

פתיחה:0

גבוה:4,784

נמוך:4,525.31

תמורה:לעמוד ציטוט
חדשות
גרפים
פרופיל חברה
המלצות


כתבות נוספות בנושא:
מרים ראש

 משהו מעניין קורה בשוק הקריפטו ורציתי להסב לכך את תשומת ליבכם. בעוד ה- 
BITCOIN
+0.36%BITCOINבסיס:56,735.93

פתיחה:0

גבוה:59,099.64

נמוך:56,469.22

תמורה:לעמוד ציטוט
חדשות
גרפים
פרופיל חברה
המלצות


כתבות נוספות בנושא:
מצוי במתחם התיקון, האיתריום מרים ראש. הוא מתקרב לשיא של כל הזמנים ומתחזק בהשוואה לביטקוין. ניתן להעריך שהאיתריום יפרוץ את השיא ההיסטורי וימשיך לעלות אז הנה לנו גם נכס פוטנציאלי להשקעה וגם אפשרות לתחזית טכנית סבירה. הביטקוין עצמו קצת התאושש בהשוואה למאמר מיום שני אבל הוא עדיין, כאמור, במסגרת התיקון למטה. נעדכן ביום שני הקרוב.


 


נתחיל ב – TWTR. הגרף מעלה אצלי התלבטות. מצד אחד האינדיקטורים הטכניים מראים שיש פה הזדמנות. אבל, הגרף מציג תמונה מעורבת. פריצה כלפי מטה של רמת תמיכה אופקית אל מול תמיכת פיבונאצ׳י פוטנציאלית. תוכלו לראות את שניהם בעצמכם. למהמרים, השילוב בין תמיכת פיבונאצ׳י, ירידת המניה מהשיא והאינדיקטורים הטכניים אמור לקרוץ. השקולים יותר יכולים לחכות לחזרה את מעל רמת התמיכה שנפרצה, קרי אל מעל 45.5 דולר. מתחת לרמת הפיבונאצ׳י לא קונים…..ועכשיו לוויקס. כאן המצב הוא הפוך. מתחת לרמות התיקון על פי פיבונאצ׳י אבל מעל רמת תמיכה די משמעותית קצת מעל 150 דולר. כמו TWTR וכמו מניות רבות וטובות אחרות, ביחס למחירי השיא יש פה הזדמנות. אבל, אנחנו צריכים לראות סימנים של תמיכה בשביל להתחיל להסתמך עליה.
כותב המאמר הינו זיו סגל (segalziv@gmail.com) העוסק בתחום השווקים הפיננסיים, ניתוח טכני, מימון התנהגותי ואימון מנטלי, בעל עיסוקים מגוונים בתחום באקדמיה ובפרקטיקה.


*אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(0):


תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.

לתגובה חדשה


תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.

חזור לתגובה

קרדיט – קישור לכתבה המקורית